O naszym biurze

Biuro genealogii i heraldyki NOWINA powstało dnia 1 marca 2005 roku w Radomiu, dzięki inicjatywie genealoga i heraldyka, specjalizującego się w genealogii szlachty wołyńskiej p. Olega Chorowca – pomysłodawcy i twórcy tego przedsięwzięcia. Celem biura jest udzielanie merytorycznej pomocy i wsparcia wszystkim osobom pragnącym zbadać swoje korzenie rodzinne, w szczególności tym, którzy będąc potomkami polskich rodzin szlacheckich i nie tylko z ziem ukraińskich pierwszej Rzeczypospolitej, darzą osobistym sentymentem dawne Kresy Wschodnie.

Bez wątpienia jest wiele osób, które nie posiadają żadnych namacalnych dowodów na dawną, świetlaną przeszłość swoich rodów – zmienne wichry historii i skomplikowane dzieje dawnych polskich ziem skutecznie utrudniły podtrzymanie tradycji i jej przekaz kolejnym pokoleniom. Tym wszystkim, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy i możliwości przeprowadzenia własnych poszukiwań genealogicznych (zwłaszcza kwerend archiwalnych na Ukrainie), pomoże biuro genealogiczne NOWINA. Zachęcamy gorąco wszystkich Państwa do współpracy i powierzania nam poszukiwań dokumentów dawniej należących do Waszych czcigodnych przodków.

Zdobyte przez lata doświadczenie, posiadana wiedza naukowa, rzetelna, na profesjonalnym poziomie prowadzona praca Biura, pozwolą uznać kierownika tegoż przedsięwzięcia Olega Chorowca, za jednego z nielicznych, najlepszych specjalistów-znawców genealogii kresowej w Polsce. Jest autentycznym pasjonatem tego zagadnienia oraz autorem znakomitych opracowań genealogicznych. Biuro genealogiczne NOWINA jest adresatem wielu autentycznie szczerych wyrazów uznania i wdzięczności od potomków szlachty Kijowszczyzny, Podola, Wołynia, dla których Biuro przeprowadziło kwerendy i odtworzyło zapomniane czy nie znane historie rodów.

Baza dokumentów Biura Genealogii i Heraldyki Nowina – jest zbiorem fotokopii unikalnych dokumentów pochodzących z archiwów poza granicami Polski. Każdy dokument umieszczony w Bazie - bezcenna pamiątka historyczna, dziś nierzadko jest jedynym świadectwem istnienia rodziny i poszczególnych jej członków. Poznanie tych dokumentów, to możliwość podróży w czasie, w przeszłość, to poznanie imion i nazwisk przodków, dat, siedzib rodu, posiadanych majątków, zajmowanych urzędów, rodzinnego herbu oraz dokładne go opisanie, to możliwość stworzenia różnego typu tablic genealogicznych. Warto to mieć w swoim posiadaniu.

Zachęcamy gorąco wszystkich Państwa do skorzystania z tej niesamowitej okazji uzyskania dokumentów dawniej należących do Waszych czcigodnych przodków.Z szacunkiem,
Zespół Biura genealogii i heraldyki NOWINA 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl